Klimatizácia

Počas horúcich letní dní nie je nič lepšie ako sa osviežiť chladnou klimatizáciou. Treba ju však používať s mierou, pretože sa môže stať, že bude mať negatívny vplyv na vaše zdravie. Viete ju využiť v domácnostiach, v práci alebo aj v aute. Nezabúdajte, že klimatizáciu nesmiete nechať zapnutú celý deň. Rovnako aj teplota je dôležitá. Aby ste ju využívali naozaj efektívne, teraz sa dozviete, ako na to.
Klimatizáciu najčastejšie využívame pri ochladzovaní a teda znižovaní teploty, oceníte ju však aj pri zvyšovaní teploty, napríklad počas spánku cez chladnejšie dni. Okrem znižovania či zvyšovania teploty mení aj iné vlastnosti ovzdušia.

Klimatizácia dokáže ovplyvniť vlastnosti vzduchu

Teplota – chladí alebo kúri Vlhkosť – vzduch vysušuje, resp. odvlhčuje ho Čistota – filtruje, napríklad peľ alebo prach Prúdenie – má vplyv aj na prenos, to znamená distribúciu vzduchu

Klimatizácia, nech už sa nachádza kdekoľvek, funguje vždy na rovnakom princípe. Vzduch sa do klimatizácie nasáva, následne sa ochladzuje alebo ohrieva a odovzdáva sa späť do prostredia. Ak máme definovať klimatizáciu, musíme povedať, že ide o mechanický spôsob regulácie teploty, vlhkosti, čistoty a prúdenia vzduchu vo vnútri miestnosti alebo budovy. Úlohou klimatizačného zariadenia je regulovať pomer teploty a vlhkosti na takej úrovni, aby bola pre nás pohodlná a zároveň zdravá.

Keďže je väčšina klimatizačných zariadení dodávaná s filtrom, čistí tiež cirkulujúci vzduch od rôznych nečistôt, ako sú prach, sadze, peľ, atď. Aj keď nie na úrovni čističa vzduchu, klimatizačné zariadenia v skutočnosti značne čistia vzduch. Čím vyššie teploty stúpajú, tým viac dostávajú klimatizácie zabrať. Preto tu máme pre vás niekoľko tipov, ako zmierniť zaťaženie vašej klimatizácie, aby fungovala efektívnejšiea ušetrili ste tak dokonca aj na účtoch za energie.

Kontakt

Kontaktné údaje

Duboma s.r.o.

Matice Slovenskej 15

082 21 Veľký Šariš

INFORMÁCIE A CENOVÉ PONUKY

+421 905 740 070

Sociálne siete

Fakturačné údaje

Duboma s.r.o.

IČO: 53138767

DIČ: 2121280579

IČ DPH: SK2121280579

Bankové spojenie

IBAN: SK18 1111 0000 0014 7491 6023

SWIFT: UNCRSKBX

Máte záujem o Naše služby?

Zavolajte nám na +421 905 740 070 alebo vypíšte formulár nižšie

Možnosť nahratia dokumentov (plánov, spotreby elektriny)