Podlahové kúrenie

Ideálne v kombinácii s obnoviteľnými zdrojmi energie

Podlahové vykurovanie patrí medzi nízkoteplotné vykurovacie systémy a tomu by mal zodpovedať aj zdroj tepla, aby vytvorili nízkoteplotnú zostavu vykurovania. Systém je skrytý v podlahe a je prakticky bezúdržbový. Teplo priamo z podlahy je významným činiteľom prevencie proti artritíde a suché prostredie kobercov znižuje výskyt roztočov. Podlahové vykurovanie disponuje nízkymi povrchovými teplotami, čím umožňuje optimálnu rýchlosť prúdenia vzduchu v miestnosti. Nižšia teplota a menšie prúdenie vzduchu má za následok rovnomernejšie rozdelenie tepla v miestnosti. Podlahové vykurovanie je úsporné – môže ušetriť až 15 % energie oproti vykurovaniu radiátormi.

Komfort ktorý si zamilujete

Na zabezpečenie komfortnej teploty pri podlahovom vykurovaní /teplo od nôh/ postačuje nižšia teplota interiéru o 1-2°C a nižšia teplota vykurovacej vody. Podlahové vykurovanie (oproti vykurovaniu radiátormi) dosiahne rovnakú teplotu v miestnosti pri nastavení nižšej teploty vykurovacieho média. Pre porovnanie: rovnakú teplotu v miestnosti dosiahnete, ak je radiátor nastavený na 50°C a podlahové kúrenie na 30°C, čo je zapríčinené vykurovacou plochou a (ne)rovnomerným rozložením tepla v miestnosti. Podlahové vykurovanie je veľký výhrevný zdroj /plošne/, takže vykurovacie médium je vyhrievané len na 30 až 45°C. Týmto sa otvára možnosť použitia obnoviteľných zdrojov energie, ako sú tepelné čerpadlá.

Medzi hlavné výhody patrí napríklad

Zníženie rizika astmy a alergie - Prevádzka podlahového vykurovania je hygienická, nevíri vzduch a vykurovacie plochy neznečisťuje unášaný prach. Nižšia vlhkosť stien bráni vzniku plesní a mikroorganizmov, čo znižuje riziko vzniku alergií.

Úspora na kúrení až 15 % - Podlahové vykurovanie disponuje nízkymi prevádzkovými teplotami. V miestnosti vďaka malým teplotným rozdielom dochádza len k miernemu prúdeniu vzduchu. Pri nižších teplotných rozdieloch sa vzduch /prach/ víri menej a taktiež nedochádza ani k vzniku plesní a vlhkých rohov, ktoré vznikajú z nerovnomerného tepelného žiarenia.

Sloboda v dizajne priestoru - Teplovodné podlahové vykurovanie je súčasťou domovej konštrukcie. Z toho vyplýva, že jediným fyzickým dôkazom jeho existencie je štýlová, minimalistická skrinka malých rozmerov, nazvaná NEA. Okrem iných benefitov poskytuje viac priestoru na život. Nábytok možno rozložiť aj na miesta pod okná.

Pocit tepelnej pohody. Tepelná pohoda je stav, keď je v priestore príjemná teplota a vhodné teplotné vrstvenie vzduchu. Tento stav možno dosiahnuť inštalovaním systému podlahového kúrenia. Vykurovanie prebieha sálaním tepla, a nie prúdením teplého vzduchu ako v prípade klasických radiátorov. Podlahové kúrenie vyžaruje po celej ploche teplo do priestoru a zohrieva ho rovnomerne. Pri radiátorovom vykurovaní je teplota pod stropom vyššia aj o niekoľko stupňov ako pri zemi. Pocitovo je potrebné tieto miestnosti prekurovať. Pri ideálnom kúrení je vo výške hlavy stojaceho človeka teplota vzduchu približne o 2 až 3 °C nižšia ako na úrovni nôh – vytvára sa tak vhodné teplotné vrstvenie. Pri horizontálnom rozložení by mala byť teplota vo všetkých rovinách rovnaká. Podlahové kúrenie je bližšie ideálnemu kúreniu a tepelná pohoda ľudí v objekte je výrazne väčšia. Veľká plocha podlahy zabezpečuje dostatok tepla aj pri nižšej teplote. Podlaha odovzdáva teplo sálaním a nie prúdením vzduchu ako radiátory. Podlahové vykurovanie patrí medzi nízkoteplotné vykurovacie systémy a tomu by mal zodpovedať aj zdroj tepla, aby vytvorili nízkoteplotnú zostavu vykurovania. Nízkoteplotné – podlahové vykurovanie dokáže ušetriť až 15% vykurovacích nákladov oproti vysokoteplotnému (radiátory).

Kontakt

Kontaktné údaje

Duboma s.r.o.

Matice Slovenskej 15

082 21 Veľký Šariš

INFORMÁCIE A CENOVÉ PONUKY

+421 905 740 070

Sociálne siete

Fakturačné údaje

Duboma s.r.o.

IČO: 53138767

DIČ: 2121280579

IČ DPH: SK2121280579

Bankové spojenie

IBAN: SK18 1111 0000 0014 7491 6023

SWIFT: UNCRSKBX

Máte záujem o Naše služby?

Zavolajte nám na +421 905 740 070 alebo vypíšte formulár nižšie

Možnosť nahratia dokumentov (plánov, spotreby elektriny)